We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Black Velvet Decorative Velvet Pouch Megillah Case - Large (18" x 6")
Protect your precious Megillah in style with this opulent Black Velvet Decorative Velvet Pouch. Measuring 18" x 6", it elegantly accommodates Megillahs up to 3" smaller than its size. Order now, but note the 3-5 business day shipping time and non-refundable nature of this item.
Dimensions: 18" x 6"
Fits Megillah 2"-3" smaller than case size
*Requires 3-5 Business days to ship
*This item is not returnable or exchangeable.
| SKU | MB1030LBV |
|---|---|
| PLU | 280658 |
| Product Name | Black Velvet Decorative Velvet Pouch Megillah Case - Large (18" x 6") |
| Maximum Advertised Price | $64.99 |
| Publisher | Malchus |
| ISBN 13 | Velvet |
| Length | 17.7" |
| Megillah Holder Type | Pouch |
| Season | Purim |
| Dimensions | 18" x 6" |
| Ships Free? | Eligible for Free Shipping |
Write Your Own Review
1-888-342-4537













