We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
White Velvet Megillas Esther Bag - Large (17" x 6")
Safeguard your Megillah in this elegant white velvet bag, adorned with intricate black velvet detailing. Its ample size and plush lining provide exceptional protection for your precious scroll.
Treasure your Megillah in this beautiful black velvet case with white crushed velvet on either side. The design pulls over to the back as well. Dimensions: 17" x 6" *Requires 3-5 Business days to ship *This item is not returnable or exchangeable.
| SKU | MEB-WL |
|---|---|
| PLU | 280670 |
| Product Name | White Velvet Megillas Esther Bag - Large (17" x 6") |
| Maximum Advertised Price | $64.99 |
| Publisher | Malchus |
| ISBN 13 | Velvet |
| Length | 17.7" |
| Megillah Holder Type | Pouch |
| Season | Purim |
| Dimensions | 17" x 6" |
| Ships Free? | Eligible for Free Shipping |
Write Your Own Review
1-888-342-4537














